Καλά φάγαμε, καλά ήπιαμε αλλά ήρθε η ώρα να επιστρέψουμε σε στοιχηματικούς ρυθμούς.

Προσωπικά δεν ακούμπησα τίποτα το 3-ήμερο που μας πέρασε. Χρειάζεται και αυτό, να ξελαμπικάρει και το μυαλό που και που. Έτσι και αλλιώς Τετάρτη και Πέμπτη ήταν αρκετά κερδοφόρες. Αυτή τη βδομάδα έχουμε τους επαναληπτικούς αγώνες σε Τσάμπιονς Λιγκ και Γιουρόπα με τις περισσότερες ομάδες να έχουν αφήσει ανοιχτούς λογαριασμούς.

Λέστερ – Ατλέτικο Μ. (3,80-3,50-2,10)

Όσον αφορά το πρώτο ματς, η Ατλέτικο ήταν αυτή που πίεζε, είχε την κατοχή και δημιούργησε ευκαιρίες αλλά το γκολ που πέτυχε ήρθε από πέναλτι – λάθος του διαιτητή καθώς το φάουλ έγινε έξω από την περιοχή. Ο Σιμεόνε πιστεύω θα μπει να χτυπήσει το παιχνίδι. Το καλό για τους Ισπανούς είναι ότι τους κάνουν και τα 3 αποτελέσματα. Ένα γκολ ισοδυναμεί με πρόκριση γιατί θεωρώ αδύνατο η Λέστερ να βάλει 3 γκολ. Προπόνηση στα πέναλτι από τους Άγγλους που μάλλον πιστεύουν πολύ στο 1-0. Το πρώτο σημείο που μου “κάθισε” στο μυαλό ήταν το να σκοράρουν και οι δυο ομάδες (1,95), που νομίζω είναι αρκετά ψηλά.

Το κοινό στατιστικό στα ματς της Λέστερ στην έδρα της, για την διοργάνωση, είναι ο άσσος από ημίχρονο [1/1 (6,00)] (οι ομάδες που έπαιξε: Σεβίλλη, Κλ. Μπριζ, Κοπεγχάγη, Πόρτο).  Ότι και να λέμε η πρόκριση επί της Σεβίλης δεν ήταν και μικρο πράγμα.

Από την άλλη, η Ατλέτικο ενώ μας είχε “καλομάθει” με το 3/3 0-1 γκολ στους ομίλους, πάει στη Γερμανία, στην έδρα της Λεβερκούζεν, και φέρνει ένα εμφατικό 2-4 και μας χαλασε την ομοιομορφία.

Καθαρή τριπλή το ματς, δεν θα με παραξενέψει ένα 2-1 και πρόκριση των Ισπανών, ούτε ένα 0-0 ακούνητο, ούτε κανά τρίμπαλο από την Ατλέτικο άμα ανοίξει το ματς.  Για fun bet και μόνο, τελικό σκορ 1-1 (6,50).

Ρεάλ Μ. – Μπάγερν (2,37-3,80-2,90)

Κατώτερη των περιστάσεων η Μπάγερν που ενώ προηγήθηκε με τον Βιντάλ, σπατάλησε τεράστια ευκαιρία να κάνει το 2-0, με τον ιδιο, στο 1ο ημίχρονο με πέναλτι. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τελείως διαφορετικό με την Ρεάλ να μπαίνει πιο αποφασισμένη και με δυο γκολ του Ρονάλντο να κάνει την ανατροπή. Καθοριστικό ρόλο στην πορεία του ματς η κόκκινη του Μαρτίνεζ στο 61’.

Στα 8 ματς που έχουν δώσει οι δυο τους στο Μπερναμπέου από το 2000 και μετά η Ρεάλ μετρά 6 νίκες και η Μπάγερν 2. 3/8 ματς ήρθαν γ/γ+όβερ 2,5. Πολλά γκολ περιμένουν οι μπουκ με το όβερ 2,5 να βρίσκεται στο (1,36) και το όβερ 3,5 στο (1,83). Δεν βρίσκω καμία αξία στα γκολ. Μάλιστα με 5/8  αναμετρήσεις τους να είναι under 2,5+no goal θεωρώ λίγο προκλητικό το 4.00 που προσφέρεται η συγκεκριμένη επιλογή, αλλά εμένα δεν πάει το χέρι μου στο under. Το μόνο που με ψήνει παραπάνω είναι το να σκοράρουν και οι δυο ομάδες στο 2ο ημίχρονο (2,30).

Κοινό χαρακτηριστικό στους 4 αγώνες που έδωσε η Ρεάλ φέτος στην έδρα της για το Τσάμπιονς Λιγκ το g/g+over 2,5 (1,61) που είναι επίσης πολύ χαμηλό για τα γούστα μου. Ένα τελευταίο στατιστικό, ότι στα τελευταία 20 ματς στην έδρα της η “βασίλισσα” κράτησε το μηδέν μόλις σε 6.

Αν έπαιζα κάτι σε φάση fun bet, θα κυνηγούσα την ισοπαλία (που δεν εμφανίστηκε στα 8 τελευταία) και μάλιστα με σκορ 2-2 (10.00).