Με άρθρο αυτή τη φορά αντί για στάτους. Από κάτω ακολουθούν μερικές σειρές (γκρίνια -εξήγηση) για το τι έγινε στις χτεσινές προτάσεις. Οπότε αν δεν παίξατε και δεν σας ενδιαφέρει προσπεράστε το.

1) Χτες το Δανία-Γερμανία το είχαμε γ/γ+όβερ 2,5… προηγείται η Δανία στο 18’…λες, εδώ είμαστε! Έβαλε γκολ το αουτσάιντερ… ισοφαρίζει η Γερμανία στο 88’!! 70’ λεπτά κατοχή και πασούλες στο φιλικό.

2) Λες ας πάει αυτό…έχουμε άλλα τρία ματσάκια να πιάσουμε την τριάδα. Φλουμινένσε 1-1 στο 33’…1-1 τελικό !!

3) Δεν σας φτάνουν αυτά τα δυο; Στο τρίτο ματς που χάσαμε, ΑΒC- Παϊσαντου, γίνεται 2-0 στο 23’, 2-1 μόλις στο 37’ και πιέζουμε για την ανατροπή στα υπόλοιπα 53 λεπτά (ήταν πρώτη και αήττητη η Παϊσαντου στις πρώτες 4 αγωνιστικές)… έστω για το 2-2 να το πάρουμε μονάδα!! 12 κόρνερ και 16 με 17 σουτ η Παϊσαντου! Εκεί, κολλημένο!! όχι για να δείτε τι τραβάμε κάθε βράδυ.

Για τα σημερινά, έχω μια δυάδα από τα φιλικά. Ιταλία – Ουρουγουάη. Χωρίς Σουάρες, Καβάνι και Γοδίν οι φιλοξενούμενοι. Ο άσσος στο 1,80 μου κάνει.

Το δεύτερο σημείο είναι το όβερ 2,5 + γ/γ (2,60)  στο Ισπανία- Κολομβία.

Από σήμερα για αύριο το πρωί, γιατί δεν πρόκειται να ξυπνήσω τόσο νωρίς, θα ποντάρω στα δυο παιχνίδια για τα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου U20. Η πρώτη αναμέτρηση χρονικά (11.00) είναι μεταξύ Ουρουγουάης και Βενεζουέλας. Ένα γκολ έχουν δεχτεί οι φιλοξενούμενοι στους 5 αγώνες που έχουν παίξει, από την Αμερική στην παράταση (2-1). Από την άλλη, επίσης σφιχτοί οι Ουρουγουανοί με 2 γκολ παθητικό αλλά με σαφώς χειρότερη επίθεση (6 γκολ η Ουρουγ, 12 η Βενεζ). Πολύ πιθανή ισοπαλία (3,10) και επειδή το Under 2,5 (1,47) είναι χαμηλό θα κυνηγήσω το Under 1,5 (2,50).

Στην δεύτερη αναμέτρηση, έχουμε Ευρωπαϊκό τελικό. Το φαβορί για την κατάκτηση του κυπέλλου, Αγγλία, κόντρα στην Ιταλία. Να σημειώσω πως πολύ καλή διοργάνωση κάνει ο Ρικάρντο Ορσολίνι από τους Ιταλούς με 4 γκολ (σκόραρε και στα 4 ματς που σκόραραν οι Ιταλοί). Από αυτό το ματς κρατάω το ψηλό γ/γ (2,20) και επίσης την ισοπαλία στο (3,10).