Καλησπέρα και καλό μήνα να έχουμε.

Καλά ξεκινήσαμε χτες, αλλά στην πορεία χάλασε το σκηνικό. Στις λεπτομέρειες κρίθηκαν τα  ματς. Ένα γκολ ακόμα θέλαμε στο Εργκριτε-Νορμπι για το όβερ 3,5, η ισοπαλία της Οσέρ χάθηκε στο 83’ με γκολ που προήλθε από κόντρα (γιατί αλλιώς η μπάλα δεν θα έμπαινε με τίποτα μέσα) και στην Βραζιλία καταφέραμε και σπάσαμε παράδοση 18+ χρόνων. Ένα από τα τρία ματς μας αρκούσε. Τελικός απολογισμός 5/9 σημεία.

Το σημερινό πρόγραμμα είναι αρκετά φτωχό. Για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ έχουμε μόνον έναν αγώνα (αύριο οι υπόλοιποι 14), αυτόν της Σέριφ με την Καραμπάκ. Λευκή ισοπαλία στο πρώτο ματς, με την Καραμπάκ να είναι λίγο καλύτερη. Θα ψάξουν το γκολ οι φιλοξενούμενοι αλλά δεν νομίζω να ανοίξει το ματς. Κάτι σε 0-1,1-1 μου βγάζει αλλά θα απέχω. Στο 1,44 η πρόκριση Καραμπάκ και στο 1,66 το 2dnb.

Για το Audi Cup που διεξάγεται στην Allianz Arena, έχουμε δυο αναμετρήσεις. Στις 18:45, Ατλέτικο Μαδ. – Νάπολι. Μόλις ένα φιλικό έχουν δώσει οι Ισπανοί και νομίζω οι Ιταλοί είναι λίγο πιο έτοιμοι. Στο 2,10 το 2dnb, στο 1,72 το όβερ 2,5 αλλά καλύτερη η αποχή και εδώ.

Η δεύτερη αναμέτρηση είναι αυτή της Μπάγερν Μονάχου και της Λίβερπουλ. Δεν ξεκίνησαν καλά στα φιλικά οι Γερμανοί. Έχασαν 0-2 από την Ιντερ, 0-4 από την Μίλαν και κέρδισαν 2-3 την Τσέλσι. Στα 5 φιλικά που έδωσαν τον Ιούλιο έχουν βάλει 6 γκολ και έφαγαν 8. Από την άλλη μεριά η Λίβερπουλ, κέρδισε τα 4 φιλικά και έφερε ισοπαλία (1-1) με την Γουίγκαν με συνολικό απολογισμό γκολ, 12-2. Πρόβα τζενεράλε το ματς για τους Γερμανούς που την Κυριακή έχουν το Σούπερ Καπ με την Ντόρτμουντ. Πολύ ψηλά το διπλό που με κάνει να κοιτάω προς τα δεξιά, αλλά είναι το τουρνουά που διοργανώνουν οι Βαυαροί, στο γήπεδο τους, οπότε καλύτερα όχι. Το όβερ+γ/γ στο (1,83). Δυο πιο δύσκολα bet για όσους θέλουν παραπάνω ρίσκο, το να σκοράρουν και οι 2 ομάδες στο πρώτο ημίχρονο (3,75) και να βάλει η Λίβερπουλ 2+ γκολ (3,00).

Φεύγοντας από την Ευρώπη, έχουμε δυο αναμετρήσεις για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Κόπα Σουνταμερικάνα. Με την πρώτη, Λιμπερτάδ-Ουρακάν, δεν αξίζει να ασχοληθούμε καθώς το πρώτο ματς έληξε 1-5. Κάπου εκεί τελείωσε και η πρόκριση.

Ο άλλος αγώνας είναι, Ατλ. Τουκουμάν (Αργ) – Οριέντε Πετρολέρο (Βολ). 2-3 τελείωσε ο πρώτος αγώνας, με ανατροπή (1-0 ημιχ). Δυο γκολ, το λιγότερο, ψάχνουν οι φιλοξενούμενοι καθώς τα 0-1,1-2 δεν τους κάνουν. Πολλά γκολ έχουν οι αναμετρήσεις και των δυο όπως φάνηκε και στο πρώτο παιχνίδι. Οι Αργεντίνοι, λογικά, θα προσπαθήσουν να ελέγξουν τον ρυθμό. Το γ/γ με αυτά τα στατιστικά έχει σίγουρα αξία στο 1,83. Το όβερ+γ/γ στο (2,25) και όποιος θέλει να ανεβάσει κι άλλο το βαθμό δυσκολίας, να σκοράρουν και οι δυο ομάδες στο 2ο ημίχρονο (3,50).

Αυτά τα λίγα για σήμερα αφού το πρόγραμμα δεν είναι για πολλά. Θα τα πούμε αύριο με προκριματικά Τσάμπιονς Λιγκ και κυνήγι παρατάσεων.