Από τις χειρότερες, στοιχηματικά, μέρες από τότε που ξεκίνησα να ανεβάζω στη tzanabet.com η χτεσινή. Στην τύχη άμα έλεγα τα ματς ίσως να πετύχαινα παραπάνω σημεία. Κατώτερη των περιστάσεων η Νις όπως και η Ριέκα.  Να λες πως η Ρεμς έχει 6 αγώνες να φάει γκολ, να κυνηγάς το γ/γ, να τρώει 3-μπαλο και να μην μπορεί να σκοράρει!! Δεν τον πίστεψα τον Ολυμπιακό για δεύτερο συνεχόμενο διπλό και από ο,τι κατάλαβα πληρώθηκαν πολλοί. Πάμε ομως στα σημερινά.

Για το Τσάμπιονς Λιγκ :

Στεάουα Βουκουρεστίου – Σπόρτινγκ Λισ.

Ο πρώτος αγώνας τελείωσε 0-0. Ψάχνει το γκολ η Σπόρτινγκ που είναι καλύτερο σύνολο. Καλό το διπλό στο 1,90 και μου αρέσει εξίσου και το γ/γ (2,10). Το Δεκέμβριο του 2008 πανηγύρισε το τελευταίο διπλό στο Τσου. Λου η Σπορτινγκ.

Κοπεγχάγη – Καραμπάκ

Στο πρώτο παιχνίδι νίκησε 1-0 η Καραμπάκ. Καλός ο άσσος στο 1,80 αλλά θα κυνηγήσω σκορ παράτασης 1-0 τελικό (5,50).

Σλάβια Πράγας – Αποέλ

Νίκη με 2-0 για τον Αποέλ στην Κύπρο. Η Σλάβια μπαίνει για 2 γκολ. Το όβερ στο (2,10) είναι σίγουρα δελεαστικό. Όπως επίσης και ο άσσος από ημίχρονο (2,40) αν θεωρήσουμε οτι οι Τσέχοι θα μπούνε δυνατά. Πολύ πιθανό και εδώ ,κατ’ εμέ, το σκορ παράτασης 2-0 (6,50)

Έριξα και μια ματιά στο κύπελλο Αγγλίας. Χτες είχαμε 19 αγώνες και οι 14!! από αυτούς ήταν γ/γ και οι 13/19 ήταν όβερ 2,5. Επίσης από τα φαβορί μέχρι 1,80-1,85 “σπάσανε” 3 (Φούλαμ, Κάρντιφ και Γουοτφορντ).

Πέρα από το γεγονός ότι και σήμερα όλα τα ματς βρωμάνε γ/γ, όβερ 2,5 κ.λ.π, ξεχώρισα μια πιθανή έκπληξη. Το διπλό της Νότιγχαμ Φόρεστ μέσα στην Νιουκαστλ (8.00).

Επίσης με προκαλεί και το διπλό στο ντέρμπι του Λανκασαιρ, μεταξύ Μπλακμπερν και Μπερνλι. Τις δυο ομάδες τις χωρίζουν 2 κατηγορίες και το διπλό είναι στο 2,15.  Δεν θα το ποντάρω όμως γιατί ήδη όλα τα παραπάνω είναι υπέρ αρκετά.