Δοκίμασα για δεύτερη συνεχόμενη μέρα να ποντάρω σε κάτι με μεγάλο ρίσκο και μάλιστα κάρτες, κόρνερ και πέναλτι που παίζω 2-3 φορές το χρόνο και κουβαδιαστήκαμε. Πάλι καλά έσωσα την παρτίδα με το όβερ 1,5 ημίχρονο στο live και μετά με κάτι περίεργα στο Κόπα Λιμπερταδόρες. Παρακολουθούσα το ματς μόνο μέσα από τη bet οπότε δεν μπορώ να κάνω άλλα σχόλια. Πάμε στις δυο αναμετρήσεις του Γιουρόπα.

Η πιο σημαντική αναμέτρηση της βραδιάς, που τραβάει τα περισσότερα βλέμματα είναι το Άρσεναλ- Ατλέτικο Μαδρίτης. Αρκετός ντόρος γύρω από την ανερχόμενη αποχώρηση του Βενγκέρ, που ο καψερός θέλει να κυνηγήσει έναν ευρωπαϊκό τίτλο (έχει 3 ήττες σε τελικό). Μοιρασμένο το σετ, με οριακό φαβορί τους γηπεδούχους. Η Άρσεναλ στα εντός έδρας παιχνίδια στη φετινή διοργάνωση, δεν κατάφερε να κερδίσει τον Ερυθρό Αστέρα (0-0) και ηττήθηκε(??) από την Εστερσουντ στον επαναληπτικό του 0-3 (έχασε 1-2). Είναι η πρώτη επίθεση της διοργάνωσης και έχει τις περισσότερες τελικές.

Από την άλλη μεριά, η Ατλέτικο μπορεί να είναι σε κακή φόρμα με μόλις μια νίκη στα 5 τελευταία ματς, αλλά δεν παύει να είναι η Ατλέτικο (με δυο κατακτήσεις Γιουρόπα τα 8 τελευταία χρόνια). Πέρασε “αέρας” από τους Κοπεγχάγη(32) και Λοκομοτίβ Μόσχας(16) και μπορώ να πω πως δυσκολεύτηκε λίγο με τη Σπόρτινγκ Λισσαβόνας στα προημιτελικά. Για να μην μακρηγορώ άλλο, δεν νομίζω να φύγει με το διπλό σήμερα η ομάδα του Σιμεόνε. Έχει πολύ ισοπαλία η αναμέτρηση, αλλά θα πάω με τους γηπεδούχους με την απαραίτητη κάλυψη. 1dnb (1,72).

Στην άλλη αναμέτρηση της βραδιάς, η Μαρσέιγ υποδέχεται την φετινή έκπληξη της διοργάνωσης Σάλτσμπουργκ, στο καυτό Βελοντρόμ. Μπορεί οι επιδόσεις της Μαρσέιγ στο γήπεδο της να προκαλούν φόβο αλλά κατ’ εμέ ο άσσος δεν είναι για (1,70-1,75). Να μην ξεχνάμε ότι οι δυο ομάδες αναμετρήθηκαν στη φάση των ομίλων και οι Αυστριακοί είναι η μόνη ομάδα που δεν κατάφεραν να κερδίσουν οι Γάλλοι (0-0 εντός, και έχασαν 1-0 στην Αυστρία). Άμα κυκλοφορούσε στο 2,20-2,30 λογικά θα τον τιμούσα. Εφόσον έχουμε να κάνουμε με μια ομάδα που πέρασε από τους 32 από τη Σοσιεδάδ, πέρασε από τους 16 κερδίζοντας τη Ντόρτμουντ μέσα στην έδρα της 1-2(!!!) και έκανε ΕΠΙΚΗ ανατροπή με τη Λάτσιο μετά το 4-2 του πρώτου αγώνα (κέρδισε 4-1 ενώ το ημίχρονο ήταν 0-0!!), θα προτιμήσω να ποντάρω τα λεφτά μου στο Χ2διπλή (2,10). Περιμένω γκολ στην αναμέτρηση, μιας που και οι δυο ομάδες έχουν πολλούς ικανούς σκόρερ. Dabbur και Berisha από πλευράς φιλοξενούμενων έχουν πετύχει από 5 γκολ στη διοργάνωση. Πρώτος σκόρερ από πλευράς γηπεδούχων ο Ocampos με 4 γκολ. Το όβερ 2,5 (1,70) είναι χαμηλά για τα γούστα μου, αλλά το συνδυαστικό όβερ 2,5+γ/γ (2,05) άνετα παίζεται.